Zadzwoń do nas +48 91 383 32 06|recepcja@odnowaturzyn.pl  |  Bohaterów Warszawy 40  |  70-342 Szczecin

Drenaż limfatyczny

Strona główna » Fizjoterapia » Drenaż limfatyczny
Zabieg Cena
Drenaż limfatyczny twarzy 60 min. 90 zł
Drenaż limfatyczny 60 min. 90 zł
Drenaż limfatyczny 90 min. 120 zł
Drenaż limfatyczny 120 min. 160 zł
Zadzwoń i zarezerwuj wizytę +48 91 383 32 06

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli:

  • twoim problemem są obrzęki
  • masz skłonność do puchnięcia dłoni, stawów
  • przeszłaś/przeszedłeś zabieg usunięcia węzłów chłonnych
  • walczysz z cellulitem
  • chcesz usprawnić usuwanie toksyn z ciała

Drenaż limfatyczny jest specjalistycznym masażem, który ma na celu usprawnić przepływ limfy w twoim organizmie. Zaburzenia pracy układu limfatycznego skutkują powstawaniem obrzęków. Jeżeli jest to Twój problem, wiesz jak trudno funkcjonuje się z takimi dolegliwościami. Poprzez drenaż limfatyczny połączony z Kompleksową Terapią Przeciwobrzękową jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Układ limfatyczny to system wielu naczyń, których zadaniem jest odprowadzanie płynu tkankowego do żył. Wiemy, że ciało człowieka w 70% składa się z wody. Woda ta i tworzone przez nią płyny ciała mają jednak swoje określone miejsce. Część krąży w żyłach i tętnicach jako krew, część znajduje się w komórkach ciała (np. jako składnik cytoplazmy – pamiętasz lekcje biologii?) , a część jako płyn zewnątrzkomórkowy. Przy sprawnie działającym układzie limfatycznym zachodzi ciągły obieg tych płynów. Jeśli jednak z jakichś przyczyn układ limfatyczny działa źle, płyn nie może swobodnie krążyć i zatrzymuje się w tkankach – powstają obrzęki.

Dzięki bardzo delikatnym chwytom głaskania, obrotowym, pompującym i czerpiącym terapeuta usprawnia działanie naczyń limfatycznych oraz „przepycha” zgromadzoną limfę w kierunku węzłów chłonnych. Stamtąd może być ona przetransportowana do układu żylnego. W ten sposób obrzęk zmniejsza się.

Drenaż jest masażem, który wykonuje się w seriach, ponieważ ciało potrzebuje czasu, aby poprawić swoją funkcje. Masaż ten jest pierwszym krokiem w kierunku pozbycia się obrzęków. Warto jednak podejść do problemu całościowo. Służy do tego Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa