Zadzwoń do nas +48 91 383 32 06|recepcja@odnowaturzyn.pl  |  Bohaterów Warszawy 40  |  70-342 Szczecin

Drenaż limfatyczny

Zabieg Cena
Drenaż limfatyczny twarzy 60 min. 90 zł
Drenaż limfatyczny 60 min. 90 zł
Drenaż limfatyczny 90 min. 120 zł
Drenaż limfatyczny 120 min. 160 zł
Zadzwoń i zarezerwuj wizytę +48 91 383 32 06

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli:

  • twoim problemem są obrzęki
  • masz skłonność do puchnięcia dłoni, stawów
  • przeszłaś/przeszedłeś zabieg usunięcia węzłów chłonnych
  • walczysz z cellulitem
  • chcesz usprawnić usuwanie toksyn z ciała

Drenaż limfatyczny jest specjalistycznym masażem, który ma na celu usprawnić przepływ limfy w twoim organizmie. Zaburzenia pracy układu limfatycznego skutkują powstawaniem obrzęków. Jeżeli jest to Twój problem, wiesz jak trudno funkcjonuje się z takimi dolegliwościami. Poprzez drenaż limfatyczny połączony z Kompleksową Terapią Przeciwobrzękową jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Układ limfatyczny to system wielu naczyń, których zadaniem jest odprowadzanie płynu tkankowego do żył. Wiemy, że ciało człowieka w 70% składa się z wody. Woda ta i tworzone przez nią płyny ciała mają jednak swoje określone miejsce. Część krąży w żyłach i tętnicach jako krew, część znajduje się w komórkach ciała (np. jako składnik cytoplazmy – pamiętasz lekcje biologii?) , a część jako płyn zewnątrzkomórkowy. Przy sprawnie działającym układzie limfatycznym zachodzi ciągły obieg tych płynów. Jeśli jednak z jakichś przyczyn układ limfatyczny działa źle, płyn nie może swobodnie krążyć i zatrzymuje się w tkankach – powstają obrzęki.

Dzięki bardzo delikatnym chwytom głaskania, obrotowym, pompującym i czerpiącym terapeuta usprawnia działanie naczyń limfatycznych oraz „przepycha” zgromadzoną limfę w kierunku węzłów chłonnych. Stamtąd może być ona przetransportowana do układu żylnego. W ten sposób obrzęk zmniejsza się.

Drenaż jest masażem, który wykonuje się w seriach, ponieważ ciało potrzebuje czasu, aby poprawić swoją funkcje. Masaż ten jest pierwszym krokiem w kierunku pozbycia się obrzęków. Warto jednak podejść do problemu całościowo. Służy do tego Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa