Karboksyterapia

Pogromca cieni pod oczami i zmarszczek

Jakie korzyści da Ci ten zabieg?

 • usunie drobne zmarszczki wokół oczu i ust
 • wyraźnie spłyci głębokie zmarszczki
 • zlikwiduje cienie i obrzęki pod oczami
 • zredukuje i uelastyczni blizny
 • pobudzi syntezę kolagenu i regenerację skóry
 • wzmocni cebulki włosów na głowie i zredukuje wypadanie włosów
 • zredukuje rozstępy i cellulit

Karboksyterapia  polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Bolesność zabiegu jest odczuwana indywidualnie, dla większości osób karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. W naszym Centrum zabieg przeprowadzany jest przy użyciu  wysokiej jakości sprzętu.

Bezpieczny i skuteczny sprzęt

Urządzeniem do karboksyterapii w Odnowie jest Criss Carbo-Oxy. Jest to wysokiej jakości sprzęt, w którym wykorzystywane są najnowsze technologie przy użyciu medycznego dwutlenku węgla. Zaletą sprzętu jest możliwość regulacji ciśnienia, wielkości dawek oraz prędkości przepływu gazu, dzięki czemu zabieg zostaje dostosowany do odczuć klienta. Dużą zaletą aparatu jest podgrzewanie dwutlenku węgla do temperatury zbliżonej do temperatury ciała, co sprzyja zmniejszeniu dyskomfortu w trakcie zabiegu. Aparat przeszedł pozytywnie badania w Pracowniach Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Pracowni Kosmetologii Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.

Usuwanie blizn i rozstępów

Podczas zabiegu podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.

Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Zabieg działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie.

Skuteczna metoda leczenia łysienia

Obecnie karboksyterapia znajduje zastosowanie również w terapii wypadania włosów.  Dwutlenek węgla podany śródskórnie powoduje rozszerzenie drobnych naczyń. Powtarzając zabiegi w serii dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, zwiększa się przepływ krwi. Skutkuje to lepszym dotlenieniem i odżywieniem mieszków włosowych.

Iniekcje dwutlenkiem węgla wywołują stan zapalny skóry, który zwiększa proces syntezy kolagenu i elastyny, co prowadzi do regeneracji skóry.

Po zabiegu nie wymagana jest rekonwalescencja, gdyż zabieg jest małoinwazyjny. Efekty leczenia widać po serii zabiegów, natomiast ilość zabiegów dostosowywana jest indywidualnie.

Zabieg karboksyterapii można łączyć z mezoterapią igłową oraz z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, w celu przyspieszenia wzrostu włosów. Zabieg przeprowadzany jest wysokojakościową i sterylną aparaturą.

Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Zdrowia Odnowa Turzyn na karboksyterapię – Szczecin, Bohaterów Warszawy 40.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • epilepsja,
 • choroby serca,
 • niewydolność nerek,
 • zakażenia bakteryjne,
 • trądzik różowaty,
 • opryszczka,
 • infekcja skóry,
 • zaburzenia gojenia,
 • ciąża i okres laktacji.
ZabiegCena
Karboksyterapia Twarz200 zł
Karboksyterapia Twarz + podbródek250 zł
Karboksyterapia Twarz, szyja, dekolt300 zł
Karboksyterapia * Karnet 5 zabiegów– 10%
Karboksyterapia * Karnet 10 zabiegów– 20%

Skorzystaj z wyjątkowej oferty zabiegów łączonych (Karboksyterapia + Fale Radiowe)

Karboksyterapia + Fale Radiowe Brzuch400 zł
Oszczędzasz 100 zł
Karboksyterapia + Fale Radiowe Ramiona340 zł
Oszczędzasz 60 zł
Karboksyterapia + Fale Radiowe Uda480 zł
Oszczędzasz 120 zł
Zadzwoń i zarezerwuj wizytę 913 833 206