Zabiegi złuszczające w Szczecinie, w Odnowie Turzyn

Zabiegi złuszczające – co to jest?

Zabiegi złuszczające to grupa zabiegów, w których wykorzystuje się dobroczynne działanie peelingów chemicznych. Są to preparaty, których głównymi składnikami są kwasy. Obecnie na rynku kosmetycznym jest bardzo duży wybór peelingów chemicznych, dzięki czemu istnieje wiele możliwości zabiegów poprawiających kondycję skóry. czytaj dalej

Wskazania do zabiegów złuszczających

Zakres wskazań do wykonania zabiegów złuszczających jest bardzo szeroki. Mogą korzystać z nich osoby z różnymi typami cer, jednak dobór zabiegu zależy od rodzaju i mocy kwasu. Peelingi chemiczne wykonuje się dla

  • cer trądzikowych,
  • tłustych,
  • mieszanych,
  • z oznakami starzenia,
  • utratą jędrności,
  • bliznami potrądzikowymi,
  • przebarwieniami
  • dla cer poszarzałych i ziemistych.

Przeciwwskazania

Mimo licznych wskazań do wykonania zabiegu nie każdy może z nich skorzystać. Przeciwwskazaniami do wykonania peelingów chemicznych są między innymi: ciąża, karmienie piersią, świeżo opalona skóra, infekcje skórne, podrażniona skóra, terapia retinoidami, uczulenie na składniki preparatów.

Zabiegi złuszczające w Odnowie w Szczecinie

W Odnowie pracujemy na peelingach chemicznych najlepszej jakości. Są to preparaty dokładnie przebadane i bezpieczne dla skóry. Rodzaj kwasu stosowanego w trakcie zabiegu dobierają nasi przeszkoleni kosmetolodzy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykonywany zabieg przyniesie najlepsze rezultaty Twojej skórze.

Kiedy wykonywać zabiegi złuszczające?

Najlepszym okresem na wykonywanie tego typu zabiegów jest czas jesienno-zimowy. Nasza skóra nie jest wtedy narażona na intensywne działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie grozi jej powstanie niechcianych przebarwień posłonecznych. Przez cały okres kuracji peelingami chemicznymi należy bezwzględnie zaprzestać opalania oraz stosować cały czas kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Po zabiegu powinno się intensywnie nawilżać i łagodzić skórę, nie peelingować jej, przez kilka dni nie wolno korzystać z basenu, sauny i siłowni. Jeśli wystąpi złuszczanie nie należy samemu „odrywać skórki”, lecz pozwolić jej samoistnie się zagoić.

Jak przebiega zabieg?

Każda wizyta w naszym salonie zaczyna się konsultacją, w trakcie której omawiamy wskazania do wykonania zabiegu, przeciwwskazania oraz oceniamy stan skóry. Następnie skóra zostaje przygotowana do zabiegu poprzez dokładny demakijaż oraz odtłuszczenie. Po wykonaniu tych czynności na skórę zostaje nałożony peeling chemiczny, który został wcześniej dobrany. Po kilku minutach (w zależności od rodzaju kwasu) peeling zostaje zneutralizowany, a na skórę zostaje położona maska. W trakcie zabiegu można odczuwać ciepło, szczypanie oraz mrowienie. Wszystkie te reakcje są naturalnym zjawiskiem.

Zabiegi z użyciem kwasów przynoszą najlepsze rezultaty, kiedy wykonujemy je w serii kilku zabiegów, najczęściej co 2-4 tygodnie, w zależności od preparatu i kondycji skóry. Są to jedne z najskuteczniejszych zabiegów, które w szybkim czasie przynoszą wiele korzyści i niwelują niedoskonałości. Niektóre z nich doskonale sprawdzą się również w przypadku nastolatków, mających problemy z trądzikiem, dzięki działaniu przeciwzapalnemu i przeciwbakteryjnemu.

Peelingi chemiczne to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkich efektach zabiegowych. W Odnowie dobierzemy rodzaj preparatu odpowiedni dla potrzeb Twojej skóry.