Problem suchej skóry dotyczy bardzo wielu osób. Ich cera jest często szorstka, podrażniona i nadreaktywna. Jest to problem, z którym bardzo ciężko sobie poradzić, jednak na szczęście jest na to wiele sposobów.

Sposoby na nawilżenie suchej skóry

Sucha skóra to częsty problem. Mimo stosowania licznych kosmetyków nawilżających czujesz, że Twoja skóra jest ciągle przesuszona. Starasz się dbać o nią najlepiej jak potrafisz, jednak nie daje to zamierzonych rezultatów? Dowiedz się jakie istnieją sposoby, dzięki którym zadbasz o nawilżenie swojej skóry.

Sucha skóra pojawia się z wiekiem

Sucha skóra jest bardzo często cienka, wrażliwa a częstość jej występowanie wzrasta z wiekiem. Kondycja naszej skóry zmienia się w ciągu życia. Często w okresie młodzieńczym borykamy się z tłustą i trądzikową cerą, natomiast w dorosłym życiu nierzadko nasza skóra staje się sucha. Jak zatem można scharakteryzować ten rodzaj cery? Jest szorstka, łuszcząca, cienka i posiada prześwitujące naczynka krwionośne. Skóra sucha dużo szybciej się starzeje, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Jakie są przyczyny suchej skóry?

Częstotliwość występowania suchej skóry zwiększa się z wiekiem. Rzadko spotyka się ją u nastolatków, ma to głównie związek z działaniem hormonów. Sucha skóra może pojawić się w skutek złej pielęgnacji, wpływu czynników zewnętrznych takich jak np. niskie i wysokie temperatury, w wyniku chorób skórnych i chorób ogólnoustrojowych takich jak np. schorzenia tarczycy.

Jak rozpoznać suchą skórę?

Jest ona zazwyczaj cienka, matowa z prześwitującymi naczyniami krwionośnymi. W dotyku jest szorstka, bardzo często się łuszczy. Osoby ze skórą suchą często skarżą się na uczucie napięcia i ściągnięcia skóry, szczególnie po wykonaniu demakijażu. Cera sucha starzeje się szybciej niż inne typy cer.

Jak zadbać o suchą skórę?

Prawidłowa pielęgnacja suchej skóry obejmuje zarówno dbanie o swoją cerę w  domu, jak i regularne wizyty w gabinecie kosmetologicznym. Ważne jest, aby połączyć jedno z drugim. Przykładowo wykonywanie zabiegów w profesjonalnym salonie nie przyniesie 100% rezultatów, jeśli nie będziemy kontynuować odpowiedniej pielęgnacji w domu. Decydując się na zabieg w salonie kosmetycznym, powinniśmy uzyskać porady, jak dbać o swoją skórę i jakie produkty zacząć stosować w domu.

Ważna jest profesjonalna pielęgnacja

Na szybko rozwijającym się rynku kosmetologicznym istnieje szeroka gama zabiegów dla cery suchej, dzięki czemu klient ma duży wybór i możliwość dobrania najlepszego dla siebie zabiegu.

Jednym z zabiegów regenerujących i intensywnie nawilżających suchą skórę jest oxybrazja. Jest to peeling wodno-tlenowy, który oczyszcza skórę, a także głęboko ją dotlenia i nawilża. Idealnie łączy się z infuzją tlenową, która wprowadza składniki aktywne za pomocą tlenu. Zabieg może być wykonywany nawet u osób ze skórą wrażliwą, skłonną do atopii.

Kolejnym zabiegiem, który może być wykonywany u osób ze skórą suchą jest peeling kawitacyjny. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu skóry wszystkie zaaplikowane w dalszym etapie zabiegu kosmetyki dokładnie wnikają w głąb skóry. Dobrze zatem połączyć zabieg z intensywnie nawilżającą ampułką oraz maską. Peeling kawitacyjny doskonale łączy się ze wspomnianą wcześniej infuzją tlenową.

Zabiegiem, który dogłębnie nawilży skórę jest mezoterapia igłowa lub mikroigłowa z użyciem ampułki z dużą zawartością kwasu hialuronowego. Dodatkową zaletą takich zabiegów jest dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe, a skóra zostaje odżywiona w jej najgłębszych warstwach.

Warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań

Bloomea to zabieg, który również doskonale poprawi nawilżenie skóry. Dzięki nowoczesnej technologii skóra zostaje równomiernie złuszczona, a za pomocą podczerwieni i wibracji w skórę zostaje wprowadzony niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wraz z wieloma innymi substancjami intensywnie poprawiającymi kondycję skóry.

Zabieg, który ostatnio zyskuje dużą popularność w gabinetach kosmetycznych to BB glow. Jest to intensywne odżywienie, nawilżenie skóry przy jednoczesnej poprawie jej kolorytu. W zabiegu wykorzystane są koreańskie ampułki o wegańskim składzie, które w rewelacyjny sposób poprawiają kondycję skóry.

Jakie są domowe sposoby na poprawę nawilżenia skóry?

Pierwszym krokiem jest odpowiednia domowa pielęgnacja. Dotyczy to nie tylko nawilżającego kremu do twarzy, a także kosmetyków do demakijażu, tonizacji oraz oczyszczania skóry. W celu dobrania odpowiednich kosmetyków warto udać się na konsultację do zaprzyjaźnionego gabinetu kosmetycznego. Z pewnością uzyskasz tam właściwe porady, a także będziesz mieć możliwość zakupu kosmetyków. Warto pamiętać, że musimy ułatwić stosowanym preparatom możliwość przeniknięcia do głębszych warstw skóry. Oznacza to, że skórę twarzy (ciała również) należy regularnie peelingować. W przypadku skóry suchej najlepszym wyborem będzie peeling enzymatyczny. Wybierając kosmetyki do demakijażu należy decydować się na takie, które usuwają wszelkie zanieczyszczenia skóry i nie naruszają naszej bariery lipidowej. Nieodłącznym elementem pielęgnacji skóry jest również nawilżanie jej od wewnątrz- należy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody każdego dnia.

Co mogę jeszcze zrobić?

Jeśli chcesz wdrożyć profesjonalną pielęgnację to warto wybrać się na zabiegi w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Zabiegi, które doskonale nawilżą skórę to:

Wymienione zabiegi różnią się od siebie zastosowanymi technologiami. Dobierane są indywidualnie dla każdego klienta pod kątem wskazań, przeciwwskazań i potrzeb skóry. Warto pomyśleć o wykonywaniu zabiegów w seriach, przyniesie to najlepsze rezultaty. Przy skórze suchej należy pamiętać o całorocznym stosowaniu kremów z filtrem, które skutecznie będą chroniły przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego.

sucha skóra sposoby

Nawilżanie suchej skóry

Nie zapominajmy jednak o podstawach

Jak widać, oferta zabiegów nawilżających jest bardzo szeroka, a opisane powyżej zabiegi to tylko ich część. Przy odpowiedniej pielęgnacji warto pamiętać również o prawidłowym odżywianiu, zdrowym stylu życia, piciu odpowiedniej ilości wody. Jeśli zastosujemy się do zmian to z pewnością zauważymy pozytywną poprawę stanu naszej skóry. Tak więc czas zrobić wszystko, żeby cieszyć się piękną i zdrową cerą, mając na uwadze, że wykonywany wysiłek to tylko czysta przyjemność.

Zadzwoń do nas i umów się na wizytę